bezlepkové mini bábovky s citronovou polevou

Jak se u cupcakes říká, že každý má svůj kousek dortu (cupcakes jsou vlastně takové malé dortíky), tak v tomto případě můžeme říct, že každý má svůj kousek bábovky. Navíc se vyhneme krájení bábovky. Nevím jak vás, ale mě krájení, ať už dortů, rolád, bábovek, nebo čehokoliv jiného moc nebaví 🙂 Možná právě proto, že se mi nikdy nedaří ukrojit alespoň přibližně stejně velké kousky. Tyto bábovky jsem pojala v takovém jarním kytičkovém stylu, když už nám podle kalendáře oficiálně začalo jaro. Jo a abych nezapomněla, jsou bezlepkové.

Suroviny na těsto:

100 g másla
2 vejce
2 citrony
80 g krupicového cukru
špetka soli
100 ml mléka (plnotučné nebo polotučné)
100 g bezlepkové mouky (použila jsem tuto)
2 lžičky prášku do pečiva

Suroviny na polevu:

2 lžíce citronové šťávy
moučkový cukr

Na ozdobu:

modelovací hmota SmartFlex Velvet
potravinářské gelové barvy

citronová mini bábovka na bílém talíři

Postup:

Nejprve si rozpustíme máslo, které potom v míse vyšleháme s vejci pomocí ruční metličky. Přidáme citronovou kůru ze dvou citronů, cukr, špetku soli, mléko a vše vymícháme do pěny. Do vyšlehané pěny přidáme prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a pomocí vařečky vypracujeme těsto. Nelekejte se, těsto je ze začátku řidší, ale po chvilce míchání zhoustne. Nemícháme ale příliš dlouho, aby nám úplně neztuhlo.

Množství těsta nám vyjde na 10 mini bábovek o průměru 7,5 cm. Ty naplníme a upečeme hezky dozlatova. Silikonové formičky není potřeba vymazávat máslem a vysypávat moukou. Můžeme je rovnou plnit těstem.

Pečení:

Ve vyhřáté troubě na 180 °C pečeme přibližně 20 minut.

Jakmile máme bábovky upečené, tak je necháme chvilku vychladnout a poté vyndáme z formiček a necháme vychladnout úplně.

mini bábovky upečené v silikonových formičkách

Připravíme si citronovou polevu. Dvě lžíce citronové šťávy smícháme s moučkovým cukrem. Toho jsem použila tak 12 lžiček, ale klidně přidávejte postupně podle toho, jaká hustota polevy vám bude vyhovovat.

Tipy:

Pokud je na vás citronová poleva příliš sladká, tak můžete bábovky jen zlehka poprášit moučkovým cukrem.

Ke zdobení bábovek můžeme použít drobné kytičky. Níže vidíte detail těch, které jsem ke zdobení použila a jako bonus videonávod. 

kytičky z modelovací hmoty Smartflex Velvet
bábovka ozdobená kytičkami
mini bábovky z bezlepkové mouky
Autor: Veru

Přidat komentář