keramická ovečka

U velikonočního tvoření ještě chvilku zůstaneme a vyrobíme si přání s velikonočním motivem. Velikonoce jsou spojené s celou řadou lidových zvyklostí. I když mezi ně výroba velikonočního přání nepatří, tak nám nic nebrání v tom, abychom si jedno takové přání vyrobili. Co se vám vybaví, když se řeknou Velikonoce? Napadá mě toho spoustu, od kraslic, pomlázky až po kuřátka. Mezi jeden z typických motivů Velikonoc je taky zajíček, a proto jsem jej zvolila jako hlavní ozdobu tohoto přání.

Seznam:

tvrdý papír
vzorovaný papír s velikonočním motivem
tužka, centropen
nůžky
stuha
bílá bambulka
tavná pistole
lepidlo
drobná dřevěná dekorace
(razítko + razítkovací polštářek, 3D oboustranné lepicí čtverečky)

pomůcky na výrobu velikonočního přání
velikonoční papír

Jak na to:

Tvrdý papír o velikosti A4 přeložíme v polovině a vznikne nám přání o velikosti A5. Vystřihneme si šablonu zajíčka. Ta je ke stažení tady. Zajíčka obkreslíme na vzorovaný papír s velikonočním, popř. jarním motivem a vystřihneme. Ze stuhy uvážeme mašličku a konce zastřihneme dle potřeby.

Zajíčka přilepíme k přání. Záleží na vás, jestli jej umístíte přímo doprostřed přání nebo jinde. Pomocí tavné pistole mu přilepíme mašličku a bílou bambulku. Pokud máte nějakou drobnou dekoraci, tak přilepíme na papír i tu. Já jsem zvolila žlutého dřevěného motýlka.

Nyní už zbývá pouze text Veselé Velikonoce. A protože mám doma razítko právě s tímto nápisem, tak jsem jej použila a text umístila pod zajíčka.

velikonoční zajíc z papíru
velikonoční přání se zajícem

Tipy:

Pokud doma nemáte bílou bambulku, tak můžete použít kousek vaty, ze které vytvarujete kuličku. Jinak takové bambulky seženete v obchodech s výtvarnými potřebami.

Pro dosažení 3D dojmu u zajíčka použijeme 3D oboustranné lepicí čtverečky, které přilepíme na třech místech ze spodní strany zajíčka a přilepíme k přání. Není tedy vůbec potřeba používat lepidlo. Tento způsob jsem zvolila, i když na fotce to není moc poznat, ale zajíček je oproti přání „vystouplejší“. 

Místo razítka s textem Veselé Velikonoce, můžete použít klasickou propisku nebo fix a text napsat ručně.

ovečka z keramiky a velikonoční přání

Veselé Velikonoce!

Autor: Veru

Přidat komentář