liška z barevného filcu

Jak jsem slíbila v minulém příspěvku, v tomto budeme pokračovat ve výrobě dětského zvířátkového kolotoče nad postýlku. Tentokrát si z barevného filcu ušijeme ježka, mývala a zajíce. A jako doplněk jsem ještě použila mráčky ušité taky z filcu a kuličky, které seženete např. pod názvem bambulky nebo pom pom kuličky. Dost bylo povídání, jdeme na to 🙂 

Šablonu na výrobu ježka najdete zde a pro mývala a zajíce klikněte, prosím, sem 🙂 

zvířátka z barevného filcu

Ježek:

Černou nití vyšijeme na obličeji oči, obočí, pusu a přišijeme nos. Předem si k sobě sešijeme ručky a nožky a před úplným sešitím vyplníme dutým vláknem.

Potom můžeme k přednímu dílu hlavičky začít přišívat zadní díl. Doporučuji začít např. z pravé strany v úrovni očka a pokračovat směrem nahoru k oušku. Jakmile se dostaneme k oušku, tak kousek vložíme do hlavičky a přišijeme a pokračujeme k dalšímu oušku, které opět přišijeme.

Když se dostaneme k části, kde začíná tělíčko, tak opět kousek vložíme a přišijeme. Nezapomeňte, že je potřeba přišít najednou přední i zadní díl tělíčka. Vyplníme hlavičku dutým vláknem a zcela zašijeme.

Nyní pokračujeme sešitím tělíčka směrem k nožkám, vložíme kousek nožky, přišijeme, pokračujeme trochu dál, opět vložíme kousek nožky, přišijeme a pokračujeme dál. Necháme si kousek místa pro vložení dutého vlákna a zcela zašijeme. Na závěr přišijeme ruce, mašličku a jablíčko.

K šedé části filcu (bodlinkám) přišijeme tělíčko. Pokud nechcete, aby šla vzadu vidět nit, kterou je tělíčko přišité k bodlinkám, tak doporučuji vystřihnout bodlinky z filcu ještě jednou a po okrajích přišít k tomu prvnímu dílu.

Mýval:

Na velké šedé oči přišijeme černá očka. Potom na bílou část hlavičky vyšijeme ústa, přišijeme nos a oči. Celou bílou část přišijeme k šedé hlavičce. Na šedá ouška přišijeme bílou část, boky oušek sešijeme spodní částí vložíme trochu dutého vlákna.

Na ocásek přišijeme černé proužky a taky jej sešijeme k sobě a opět vycpeme dutým vláknem. A na šedé bříško přišijeme bílou část. A můžeme se pustit do „sešití“ celého mývala 🙂

Postup je stejný jako u ježka. Pouze s tím rozdílem, že v momentě, kdy se dostaneme k ručkám a ocásku, tak je přišijeme k tělíčku jako nožky u ježka.

Zajíc:

Černou nití přišijeme oči, na bílou část tváře vyšijeme ústa a celou bílou část přišijeme k hlavičce, na závěr přidáme nos. Na jedno ouško přišijeme bílou část. U zajíce se dá říct, že je postup, co se týká tělíčka, úplně stejný jako u ježka a mývala. U zajíce jsem totiž nakonec použila šablony pro ruce, nohy i tělo jako u mývala.

Navíc je zde pouze to, že úplně nakonec přišijeme k jedné ruce mrkev.

U mývala a zajíce jsem ještě na závěr bílou akrylovou barvou na černé oči namalovala bílé tečky, aby působily veseleji 🙂

domalování očí akrylovou barvou

Všechna zvířátka máme hotová 🙂 U šablony s mývalem a zajícem najdete taky mráček a popř. vochomůrku a žalud, pokud byste chtěli kolotoč zpestřit ještě i těmito drobnými dekoracemi. 

Nyní k zavěšení jednotlivých zvířátek a ostatních částí. Na jehlu si navlečeme nit a párkrát ji protáhneme spodním středem mráčku, navlečeme bambulky a opět párkrát protáhneme nit středem hlavičky zvířátka. Abychom mohli celý „set“ zavěsit na dekorativní závěsný kolotoč (hvězdici), tak je potřeba provléct nit i horním středem mráčku a párkrát obtočit kolem ramene hvězdice a zauzlit, aby nám to pořádně drželo.

Pro představu, zvířátka jsou dlouhá přibližně 8-10 cm a celková délka od ramene hvězdice až po konec zvířátka je 30 cm.

A na závěr ještě slíbený odkaz na hlavní držák (konstrukci) kolotoče, kterým se manžel inspiroval pro vyrobení toho našeho se dozvíte jedním kliknutím tady.

A na úplný závěr přidávám pár fotek úúúúúúplně hotového koloče.

zvířátka na dětský kolotoč nad postýlku
Autor: Veru

    2 komentáře

  1. Krzystkova Viera 11. 2. 2023 at 22:15 Odpovědět

    Moc krásný kolotoč nad postýlku, zvířátka jsou překrásné.

    • Veru 13. 2. 2023 at 20:56 Odpovědět

      Mockrát děkuji 🙂

Přidat komentář