vánoční přáníčko

Vánočních přáníček jsou sice plná knihkupectví, papírnictví apod, ale já mám nejradši ty ručně, s láskou, vyrobené Časově je sice ruční výroba přáníček o dost náročnější, ale z výsledku mám vždy obrovskou radost. I když musím přiznat, že ne každý rok se mi podaří přáníčka vyrobit. Letos to naštěstí klaplo, a tak se s vámi můžu podělit o postup. Tentokrát jsem vyráběla přáníčka s motivem zavěšených punčoch.

Seznam:

tvrdý papír
vzorované papíry (s vánočními motivy)
jednobarevné papíry
tužka
nůžky
lepidlo(a)
špagátek
vata
tavná pistole
(razítko + razítkovací polštářek)

materiál pro výrobu vánočního přáníčka

Jak na to:

Nejprve si rozmyslíme rozměr přáníčka. Můžeme rovnou A4 přeložit napůl a budeme mít větší přáníčko. Já jsem zvolila menší formát a to 21×18 cm a teprve ten jsem přeložila napůl. Šablonu punčochy si pomocí tužky obkreslíme na vzorovaných papírech a vystřihneme. K punčochám ještě z jednobarevných papírů vystřihneme paty a špičky. Pokud chcete stejně velké punčochy jako jsem vystřihovala na tyto přáníčka, koukněte zde a můžete si šablonu vytisknout.

Když máme vše vystřižené, tak můžeme na punčochy přilepit paty a špičky z jednobarevného papíru. A abychom měli punčochu i s kožíškem, tak na horní část punčochy naneseme lepidlo a přilepíme vatu. Tímto máme punčochy hotové.

Abychom měli punčochy za co pověsit, tak si ustřihneme provázek. Délku jsem měla 22 cm (po přilepení jsem jej trochu zkrátila). Plus si připravíme dvě mašličky na zahlazení stop po lepidlu z tavné pistole. Ještě jsem si rozmyslela, kde otisknu razítko s nápisem Krásné Vánoce. Pokud razítko nemáte, klidně napište text fixem nebo propiskou.

vánoční přáníčko se zavěšenými punčochami

Pomocí trošky lepidla z tavné pistole přilepíme na každé straně provázek a na místě, kde jde lepidlo vidět, tak přilepíme taky tavnou pistolí mašličku. Přečnívající provázek jsem ustřihla.

Teď už nám zbývá přilepit pouze punčochy a vánoční přáníčko je na světě!

postup výroby vánočního přáníčka
vánoční přáníčko a vánční skřítek

Teď už je pouze na vás, jaké vánoční přání nebo básničku dovnitř napíšete.

Tipy:

Pokud byste v papírnictví nebo v obchodě s výtvarnými potřebami nesehnali vzorovaný papír, tak použijte balicí vánoční papír. Ten je akorát tenčí, tak opatrně při lepení, ať se vám nepokrčí.

Jestli byste vyráběli přáníčko z bílého papíru, tak doporučuji použít provázek v hnědé barvě. Ten bílý by se na bílém podkladu ztratil.

Krásné Vánoce

Když už jsem měla přáníčko hotové, tak jsem si uvědomila, že ale nemám žádnou obálku, do které bych jej dala. Vyrobila jsem si vlastní a to z hnědého balicího papíru.

Užijte si vánoční tvoření!

Autor: Veru

Přidat komentář