vánoční dekorace

Jak už jsem se jednou zmínila, vánoční tvoření je moje nejoblíbenější. Nápadů a inspirace je tolik.. Zrovna včera jsem doma říkala, že co se týká vánočního tvoření, tak mám naplánované příspěvky na několik let dopředu 🙂 Pak ale přichází dilema. Co zveřejnit teď a co třeba až za rok. Protože je v posledních letech sněhu celkem málo, tak jsem se rozhodla, že tentokrát přidám příspěvek s návodem na vytvoření zasněžené dózy.

Při tvoření ale nesněžilo jenom v dóze. Když jsem si připravovala na focení, co vše budeme potřebovat k vytvoření této vánoční dekorace, tak nám tak trochu sněžilo i v ložnici. Všechny fotky s bílým podkladem, které vidíte na blogu, fotím v ložnici u okna, a abych měla lepší světlo, tak vždy otevřu okno dokořán. Tentokrát to ale byla chyba! Umělý sníh je tak jemný, že i lehký větřík jej rozfouká. Dost bylo povídání. Pusťte si nějaké vánoční písničky a pojďte se do toho pustit. 

Seznam:

skleněná dóza s víčkem
světelný řetěz (světelný drát) s LED diodami
umělý sníh
lžíce
kulatina (nebo nějaká jiná tvrdší podložka)
(vánoční) auto, stromeček, figurky…

pomůcky k vytvoření vánoční dózy

Jak na to:

Ještě před tím, než začneme v dóze vytvářet vánoční atmosféru, tak ji pomocí čističe na sklo vyleštíme, ať ji nemáme „upackanou“. Dno dózy vyložíme kulatinou nebo vystřiženými kartóny, abychom získali efekt velkého množství sněhu. A taky dekorace nám budou lépe držet na tvrdším podkladu, než kdyby byly pouze na sněhu.

Nyní přichází na řadu umělý sníh. Pomocí lžíce zasněžíme nejprve boky dózy a až jsme hotový, tak zasněžíme i vršek kulatiny. Trochu sněhu si ještě necháme na závěr pro zakrytí světelného řetězu, popř. pro zasněžení ozdob.

Nyní už můžeme do dózy vložit jednotlivé (větší) dekorace, a pak si vyhrát se světýlky. Světelný drát má obrovskou výhodu, že se dá různě ohýbat a daný tvar si opravdu drží. Chtěla jsem docílit toho, aby to vypadalo, že má auto rozsvícená přední světla. Zabralo mi to celkem dost času, ale nakonec se povedlo. A taky jsem jedno světýlko přichytila na vánoční hvězdu u stromečku. Jakmile máme rozmístěná i světýlka, tak přidáme drobnější dekorace. U mě to byly figurky. Zbývající sníh použijeme na zamaskování drátku ze světýlek, který leží na sněhu, popř. na zasněžení všech ozdob. 

Tipy:

Tímto způsobem si můžete vyzdobit nejen skleněnou dózu ale taky lucernu.

Tyto ozdoby jsem si pořídila už v loňském roce, a aby byly zasněžené, tak jsem na ně použila umělý sníh ve spreji. Třeba se bude někomu z vás hodit i tento tip 🙂

vánoční skleněná dóza
vánoční dekorace

Pro představu vám ještě uvádím rozměry jednotlivých dekorací, světelného drátku a taky skleněné dózy.

stromeček má na výšku 10,5 cm
auto má na výšku 5 cm a na délku 6,5 cm
figurky měří na výšku 4,8 cm
světelný drátek je dlouhý 75 cm
skleněná dóza má průměr 14,5 cm a na výšku měří 15 cm

vánoční dekorace vyfocená ve tmě
Autor: Veru

Přidat komentář