adventní věnec ve fialové barvě

Na železnou neděli jsme zapálili první svíčku na adventním věnci. Svíčku, která se nazývá Naděje. Další v pořadí, proti směru hodinových ručiček, bude na bronzovou neděli svíčka Mír. Tou třetí, na stříbrnou neděli, svíčka Přátelství a konečně poslední, na zlatou neděli, svíčka, které se říká Láska.

V minulosti byla s adventem spojena fialová barva, a proto také tato barva patřila svíčkám na adventním věnci. Jedna ze čtyř svíček však měla být růžová. V dnešní době se však tato tradice úplně nedodržuje a adventní věnec volíme v barvách dle svého vkusu.

Podle adventního věnce v tomto příspěvku to může vypadat, že jsem tradici s fialovou barvou dodržela, ale nenechte se zmást. Fialová je moje nejoblíbenější, proto jsem ji zvolila také na adventní věnec. Pokud jste si ještě nestihli adventní věnec vyrobit, tak se klidně ještě do tvoření pusťte. Myslím, že to vůbec vadit nebude. A pokud už máte, tak vám tento příspěvek může posloužit jako inspirace na příští rok.

Seznam:

slaměný korpus
větvičky jehličnanů
bodce na svíčky
čtyři svíčky
vánoční ozdoby
přírodní materiál
tavná pistole
(vázací drátek)
nůžky

pomůcky na adventní věnec

Jak na to:

Nejprve si připravíme větvičky jehličnanů. Není třeba je mít moc dlouhé, stačí tak 10 cm, popř i kratší. A připevníme je na slaměný korpus. Použila jsem k tomu tavnou pistoli. Lepidlo naneseme na vnitřní stranu větvičky a přilepíme k věnci. Nebo můžeme použít vázací drátek, kterým větvičky připevníme ke korpusu. Větvičky přikládáme po celém obvodu korpusu, aby nešel vůbec vidět a stále v jednom směru.

Jakmile máme celý korpus obalený jehličím a jsme s výsledkem spokojeni, tak si rozmyslíme, jestli umístíme svíčky blízko sebe do jedné řady nebo do tvaru kříže. To už záleží na vás 🙂

A nyní už se můžeme pustit do zdobení věnce. Adventní věnec můžeme ozdobit přírodním materiálem, tyčinkou skořice, modřínovými šiškami, badyánem, lískovými oříšky apod. Nebo drobnými vánočními ozdobami z různých materiálů.

adventní věnec s andělem

Tipy:

Doporučuji si předem rozmyslet, kde budete chtít jednotlivé ozdoby umístit a teprve potom je pomocí tavné pistole přilepit. Už přilepené ozdoby se z jehličí špatně odlepují.

Kratší větvičky jsem použila úplně na závěr v místech, kde mi připadalo, že bych ještě mohla přidat 😊 Pouze jsem je zastrčila mezi ostatní a už nepřilepovala.

adventní věnec ve fialových barvách

Přeji vám krásný adventní čas.

adventní věnec
Autor: Veru

Přidat komentář