vánoční věnec s losem

Přijde mi, jakoby to bylo teprve včera, kdy jsem tvořila podzimní věnec a už přicházím s inspirací na zimní nebo taky vánoční. Původně jsem měla v plánu začít s vánočními příspěvky po 1. adventní neděli, což by bylo příští týden. Ale musela jsem už dnes! Když ono to vánoční tvoření je moje nejoblíbenější z celého roku. Nevím proč, ale letos se ještě více než jindy těším na pečení cukroví, tvoření vánočních dekorací a vyzdobení našeho bytu ve vánočním duchu. To si vždycky přeji, aby ten náš byt byl nafukovací a já tak mohla vyzdobit co nejvíce místností. Bohužel není a já se musím krotit 😀 Tak už se do toho pojďme pustit. 

Seznam:

věnec
přírodní materiál (šišky, lískové ořechy, skořice, badyán…)
zimní/vánoční dekorace
ozdoba na zavěšení
jutový provázek na pověšení věnce
nůžky
tavná pistole

pomůcky na zimní věnec

Jak na to:

Tak jako u podzimního tak ani u vánočního věnce není na postupu nic složitého. Připravíme si všechny dekorace. Ať už ty přírodní, nasbírané nebo zakoupené. Žádný rok neodolám a nějaké nové drobné vánoční dekorace nakoupím, co kdyby se někdy přeci jen hodily 🙂 Předem si promyslíme, kde jednotlivé dekorace na věnci umístíme, poté přilepíme tavnou pistolí a ujistíme se, že nám pořádně drží. Pokud potřebujeme, tak horními větvičkami provlečeme provázek na zavěšení.

Tvoření jsem si v sobotu moc užila a to hned dvakrát 🙂 Samotné zdobení věnce byl pro mě neskutečný relax, a pak mě moc bavilo focení. Sluníčko krásně svítilo a ty stíny, které jednotlivé ozdoby vytvářely, byly suprovní!

vánoční věnec na zavěšení

Tipy:

Pokud se vám na věnci zalíbily modřínové šišky, tak vám prozradím jak na to. Nasbírané šišky necháme doma uschnout, poté je lehce natřeme bílou akrylovou nebo temperovou barvou a necháme zaschnout. Zasněžené šišky máme hotové 🙂

Vypadá moc hezky, pokud doprostřed věnce zavěsíte nějakou ozdobu. Přijde mi, že to věnec oživí. U druhého věnce, v tomto příspěvku níže, je dokonce zavěšený ptáček hlavní dekorací

Na závěr přidávám pár fotek dalšího věnce pro inspiraci. Tento vánoční věnec nám bude zdobit byt již několikáté Vánoce. Přemýšlela jsem, proč jej mám vlastně tak oblíbený, a pak jsem na to přišla 🙂 Je to první věnec, který jsem nazdobila, když jsme s manželem slavili první společné Vánoce. Trochu jsem jej vyspravila. Některé ozdoby jsem musela znova přilepit a ptáčka zavěsit na novou šňůrku, ale je z něj zase štramák, co říkáte!?

vánoční věnec s ptáčkem

Mějte pohodové chvíle při vánočním tvoření!

Autor: Veru

Přidat komentář