vázičky z prázdných lahví

Váziček není nikdy dost! Alespoň tak to platí u mě 😊 Po absolvování levandulového workshopu na jižní Moravě (více informací o workshopu se dozvíte tady) mě napadlo použít prázdné láhve z levandulové limonády na vytvoření váziček. Výhodou takových váziček je to, že si je nazdobíte dle své fantazie a tím pádem je přizpůsobíte prostředí, popř. místnosti, ve které je plánujete použít.

Seznam:

prázdné láhve
juta/jutová stuha s krajkou
krajka
jutový provázek
váleček
vykrajovátka
podložka
samotvrdnoucí hmota
nůžky
tavná pistole
květiny, které i po uschnutí vypadají hezky (levandule, vřes…)
dřevěná srdíčka

Jak na to:

Nejprve je potřeba láhve zbavit etiket. Prázdné láhve nechejte přes noc namočené ve vodě. Pak velice snadno odstraníte etikety. Pokud vám přeci jen na láhvích zůstanou zbytky lepidla z etiket, tak se jich zbavíte např. pomocí čističe na okna.

Pokud plánujete použít dekorace ze samotvrdnoucí hmoty, tak je ideální si je připravit den předem, protože výrobky z ní schnou 24 hodin. Hmotu jsem vyválela na tloušťku 3-4 mm a srdíčka vykrajovala přes sáček.

Pokud vykrajujete přímo, tak jsou tvary takové ostré a přes sáček zaoblené, což se mi osobně líbí více. Můžete porovnat sami 🙂

Kolem obvodu všech váziček jsem použila jutu, kterou jsem přilepila pomocí tavné pistole, jak můžete vidět na těchto fotkách. Pokud taky použijete tavnou pistoli, tak si dávejte pozor na prsty, ať se nespálíte.

Tak a teď už záleží pouze na vaší fantazii, jak si vázičky vyzdobíte. Vše jsem si připravila předem, a pak už jenom zdobila  Z jutového provázku jsem si připravila mašličky, malé svazky levandule, srdíčka ze samotvrdnoucí hmoty ale taky dřevěná, jutové provázky a krajky.

Pokud byste měli v plánu tento typ vázičky, kdy vám z provázku budou viset srdíčka, tak mám pro vás tip, jak na to 🙂 

Nejprve utáhneme krajku kolem hrdla láhve. Potom doprostřed na krajku přilepíme napůl  přeložený provázek (aby z něj trčely dva konce) a z krajky uvážeme mašličku. Tím pěkně zakryjeme ohyb přilepeného provázku😊 Na oba konce provázku přilepíme srdíčka. Pokud někde provázek přečnívá, tak jej odstřihneme. Vypadá moc hezky, pokud jsou srdíčka v různých výškách a ne přímo vedle sebe. 

Nakonec ještě pár fotek hotových váziček pro inspiraci

Tipy:

Srdíčka ze samotvrdnoucí hmoty nemusí zůstat bílá, ale můžete je nabarvit dle potřeby např. akrylovými nebo temperovými barvami a ještě přelakovat.

Jutu lze zakoupit už rovnou nastříhanou na určitou šířku spolu s přišitou krajkou. Na vázičkách v návodu je takováto juta použita u těch s levandulí. U ostatních jsem krajku přilepila stejným způsobem jako jutu.

Autor: Veru

Přidat komentář