jogurtová zmrzlina

Vypadá to, že se s námi naštěstí léto ještě neloučí a tento týden si bude žádat pořádnou dávku osvěžení. V tomto příspěvku najdete super rychlý recept na zdravou domácí jogurtovou zmrzlinu z pár surovin. A abyste si ušetřili čas s následným porcováním zmrzliny, tak doporučuji použít např. silikonové formičky na mini bábovky, které znáte např. z tohoto receptu. Jen taková menší vsuvka z příprav.. Při focení jsem si říkala, že takovéto typy receptů musím připravovat v zimě, protože tak rychle jsem snad ještě žádný příspěvek neměla vyfocený.. 

Suroviny:

300 g mraženého ovoce (níže v příspěvku upřesněno)
1 banán
1 bílý jogurt

jogurtová zmrzlina z lesních borůvek

Info:

Ještě než se pustíme do samotného postupu, tak jenom upřesním, že konkrétně pro tento recept jsem použila 140 g lesních borůvek, 100 g červeného rybízu a 60 g malin. Pokud byste použili větší mražené ovoce, např. jahody, tak ty doporučuji nechat alespoň 10 min povolit při pokojové teplotě.

Postup:

A teď už samotný postup. Do mixéru vložíme mražené ovoce, banán s jogurtem a mixujeme, dokud nemáme hladkou konzistenci. A je to! Pak už jen zmrzlinu přendáme např. do již zmíněných silikonových formiček nebo jiné nádoby. Zmrzlinu dáme na několik hodin do mrazáku. Záleží, jak velké formičky či nádobu na zmrzlinu použijete.

Výhodou silikonových formiček je to, že se z nich zmrzlina velice dobře vyndává. Vypadá moc hezky na pohled a máme ideální porci.

mražené lesní borůvky

Co se týká jogurtu, použila jsem jogurt Activia bílý, který máme v lednici nejčastěji, ale určitě bude recept fungovat s jakýmkoliv jiným vaším oblíbeným bílým jogurtem.

Tipy:

Co se týká ovoce, tak to můžete obměňovat jak dle chuti tak podle toho, co máte zrovna v mrazáku.

Místo lesních borůvek můžete použít kanadské nebo oboje. Skvělý bude taky černý rybíz a/nebo ostružiny. 

mražené borůvky

Dobrou chuť!

Autor: Veru

Přidat komentář